Etap powiatowy Świętokrzyskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej

10 grudnia 2019 r. w Technikum nr 1 odbył się etap powiatowy II Świętokrzyskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej.
Organizatorem Olimpiady jest Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Kielcach.
Olimpiada jest skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych na terenie naszego województwa świętokrzyskiego.
Jej celem jest zwiększenie poziomu edukacji w aspekcie przepisów konsumenckich wśród młodzieży oraz zachęcenie do zdobywania wiedzy z tej dziedziny. Hasłem przewodnim Olimpiady jest: „Zdobądź wiedzę i poznaj swoje prawa konsumenckie”.
W etapie szkolnym Świętokrzyskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej wzięło udział 14 uczniów naszej szkoły: Justyna Kowalska, Iza Sobczyk, Sabina Chlewicka, Kinga Kelner i Katarzyna Nowak z klasy IV a, Natalia Lech, Dominika Stachowicz, Julita Spadło, Monika Orłowska, Martyna Zimnicka i Adrian Pengielski z klasy III a kształcący się w zawodzie technik ekonomista oraz Karolina Bidzińska, Natalia Pająk i Justyna Maciejczak z klasy I D kształcące się w zawodzie technik rachunkowości. Uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru.

W etapie powiatowym II Świętokrzyskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej wzięli udział Justyna Kowalska, Sabina Chlewicka, Kinga Kelner, Katarzyna Nowak, Julita Spadło i Adrian Pengielski.
W skład Powiatowej Komisji Konkursowej weszli: Renata Rychlik i Krzysztof Stachurski.
Uczestnicy Świętokrzyskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej rozwiązywali test jednokrotnego wyboru z pytaniami otwartymi. Arkusze Olimpiady przesłano do sprawdzenia organizatorom. Czekamy na wyniki.

Skip to content