„Hotelarze” na kursie baristycznym

 

W dniach 14 – 15 kwietnia 2018 r . kolejna grupa młodzieży naszej szkoły miała możliwość podniesienia swoich kwalifikacji i zdobycia nowych umiejętności.

W ramach projektu Kształcimy specjalistów – rozwój edukacji zawodowej dla Starachowic” realizowanego wspólnie z Akademią Przedsiębiorczości, Powiatem Starachowickim oraz Specjalną Strefą Ekonomiczną „Starachowice” S.A. uczniowie z klasy III b i IV b kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa uczestniczyli w kursie baristycznym.

Uczestnicy szkolenia poznali profesjonalne zasady parzenia kawy, rodzaje kaw, narzędzia pomocne do pracy czy historię kawy.
Dzięki zajęciom praktycznym poznali tajniki przygotowania wszelkich napojów kawowych i zasady pracy na różnorakich rodzajach ekspresów. Umiejętności przygotowania kawy uzupełnili o praktykę zdobienia napojów, tak aby nie tylko zachwycały smakiem ale również przyciągały wzrok.

Skip to content