Młodzież na VII Festiwalu Nauki

W czwartek 12 kwietnia 2018 r. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki imienia Jana Pazdura w Starachowicach odbył się VII Festiwal Nauki pod patronatem Prezydenta Miasta i Starosty Starachowickiego.

Wzięli w nim udział uczniowie z klasy II a, II c, II d, III a, III b i III d. Festiwal był okazją do zaprezentowania kierunków kształcenia jakie oferuje nasza szkoła.

Młodzież z grupy technik architektury krajobrazu z klasy II d zaprezentowała swoje wizualizacje w formie wystawy. Przedstawiono sposób aranżacji roślinności kwietnikowej w różnej kolorystyce nawiązując do folkowego/rustykalnego stylu sztuki ogrodowej. Pokazane zostały również projekty koncepcyjne w postaci rzutu z góry opracowane przez uczniów z klasy II d pod kierunkiem p. Pauliny Sitarskiej.

Grupa fryzjerek z tej samej klasy pod opieką  p. Pawła Woźniaka przedstawiła ciekawe stylizacje pod hasłem „Złudzenia optyczne we fryzjerstwie i makijażu”.

Młodzież z klasy II a kształcąca się w zawodzie technik geodeta zaprezentowała, pod kierunkiem pana Krzysztofa Soi, zastosowanie lasera w nowoczesnych technikach geodezyjnych.

Na Festiwalu Nauki swoje umiejętności prezentowali również uczniowie kierunków gastronomiczno – hotelarskich. Przyszli technicy hotelarstwa z klasy III b zaznajomili uczestników festiwalu ze sposobami ciekawego składania serwetek  wykorzystując techniki origami do nakrycia stołu. Uczennice z tej klasy pod kierunkiem p. Zofii Adamczyk wystąpiły pod hasłem „Fizyka i chemia w pracy barmana” przedstawiając pokaz sporządzania drinków i koktajli bezalkoholowych.

Uczeń klasy II c Mikołaj Wosik przygotował pokaz nietypowych rzeźb wykonywanych z karmelu.

Młodzież z klasy III a i III d  kształcąca się na kierunkach ekonomiczno – handlowych,  pod kierunkiem p. Krzysztofa  Stachurskiego, pod wspólnym hasłem „Matematyka w służbie biznesu” zaprezentowała zastosowanie kasy fiskalnej i użytkowych  programów komputerowych do prowadzenia firmy.

Skip to content