Etap okręgowy Olimpiady Statystycznej w ZSZ nr 1 w Starachowicach

9 listopada 2022 r. o godz. 11:00 w naszej szkole odbyły się zawody szkolne VII edycji Olimpiady Statystycznej, której organizatorem był Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. W olimpiadzie brała udział młodzież szkół ponadpodstawowych.

Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych. W ramach trójstopniowej rywalizacji spośród uczestników zostanie wyłonione grono finalistów i laureatów.

Do etapu okręgowego zakwalifikowały się uczennice klasy IV H:  Magdalena Stankiewicz, Anna Jaros i Zuzanna Kurys, kształcące się w zawodzie technik rachunkowości.

Organizatorzy zaprosili naszą szkołę do współpracy w organizacji etapu okręgowego dla 15 uczniów. W murach naszej szkoły 7 grudnia 2022 roku o godzinie 11.00 został przeprowadzony etap okręgowy.

Gościliśmy wówczas uczniów i ich opiekunów z:

  • Technikum nr 2 W Ostrowcu Świętokrzyskim
  • Liceum Ogólnokształcące nr III im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim
  • Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku-Kamiennej
  • II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Starachowicach

Przybyłych gości przywitała i życzyła powodzenia wszystkim uczestnikom etapu okręgowego p. Dyrektor Monika Wójcik oraz p. Wicedyrektor Monika Maciejczak.

W organizacji tego przedsięwzięcia uczestniczyły klasy uczące się w zawodzie technika rachunkowości pod opieką nauczycieli: p. Anity Jabłońskiej i p. Renaty Rychlik oraz uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką p. Anny Pastuszki.

Okręgowe zmagania uczniów nadzorował przedstawiciel Komitetu Okręgowego Olimpiady Statystycznej w Kielcach.

Skip to content