Akcja „Sprzątanie Świata”

W piątek 15.09.2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach tradycyjnie wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. W ten sposób włączyli się do międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World.

Tegoroczna edycja sprzątania przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”.
W akcji wzięło udział 60 uczniów z klasy IIa, IIb i IId pod opieką nauczycieli: Marii Bartos, Ewy Góźdź, Anny Sławek, Pauliny Sitarskiej. Młodzież porządkowała teren leśny przy ulicy Radomskiej.

„Sprzątanie Świata” to wspólna lekcja dbania o środowisko. Jej celem jest promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie odpadów oraz uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko.

Koordynatorem akcji była Beata Pomorska.

 

Skip to content