ZSZ nr 1 w Rzymie w ramach programu Erasmus+

Grupa 6 uczniów i 2 nauczycieli z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach uczestniczyła od 3 do 9 lutego 2019 r. w spotkaniu krajów partnerskich w Rzymie.

Wyjazd związany był z jednym z 2 projektów Erasmus+ realizowanych obecnie przez szkołę: – “Innowacyjne metody nauczania drogą do zredukowania absencji uczniów”. Projekt skupia się na problemie wysokiej absencji uczniów w szkole, problemie, który, jak się okazuje dotyczy wielu krajów. Partnerzy projektu to, oprócz ZSZ nr 1, szkoły średnie z Włoch, Rumunii, Turcji i Francji. Przez tydzień uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez szkołę ISS Darwin w Rzymie, były to między innymi zajęcia związane ze sposobami radzenia sobie z niepowodzeniami, budowaniem poczucia własnej wartości i pewności siebie. Porównywano też przyczyny wysokiej absencji uczniów w różnych krajach a także sposoby walki z tym zjawiskiem. Możliwość podzielenia się doświadczeniami oraz przedstawienie rozwiązań problemu stosowanych w różnych krajach pomoże w wypracowaniu skutecznych strategii przeciwdziałaniu temu niepokojącemu zjawisku.

W programie międzynarodowego spotkania nie zabrakło też czasu na zwiedzanie Rzymu – uczniowie i nauczyciele mieli możliwość podziwiania najpiękniejszych jego zakątków; Koloseum, Forum Romanum, Schody Hiszpańskie i Fontanna di Trevi to tylko niektóre z nich. Uczestnicy spotkania mieli również nieocenioną możliwość rozwijania umiejętności komunikacyjnych i szlifowania języka angielskiego w międzynarodowym środowisku.

Skip to content