XXXVII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

8 listopada 2023 r. o godzinie 13.00 uczniowie ZSZ nr 1 wzięli udział w XXXVII Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej. Zawody I stopnia zostały przeprowadzone w trybie stacjonarnym w szkołach, które zgłosiły swój udział w XXXVII OWE.

W etapie szkolnym wzięły udział uczennice kierunku technik rachunkowości z klasy V H: Stankiewicz Magdalena, Jaros Anna, Kurys Zuzanna, Kubik Julia i Kozera Daria oraz uczniowie kierunku technik ekonomista z klas IV D i III C: Kisielewicz Maria, Cichocka Patrycja, Maciąg Marta, Czuba Piotr, Kutera Kinga, Perchel Małgorzata, Libuda Katarzyna, Przybylska Nikola, Szymczyk Oliwia, Stankiewicz Aleksandra, Bartoszewska Magdalena, Lalorny Anna,  Walkiewicz Dominik i Figiel Dawid.

W skład Szkolnej Komisji OWE weszli: p. Monika Maciejczak,  p. Anita Jabłońska, p. Renata Rychlik, i p. Krzysztof Stachurski.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 r. Jest to zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, wspierane przez wielu Mecenasów i Partnerów.   W XXXVII edycji Olimpiadę wspierają: Partner Strategiczny Fundacja Empiria i Wiedza oraz Partnerzy: Fundacja GPW, Warszawski Instytut Bankowości, Akademia Leona Koźmińskiego.  Patronat honorowy nad Olimpiadą objął Narodowy Bank Polski.

Każda edycja Olimpiady podporządkowana jest myśli przewodniej. Decyzją Komitetu Głównego XXXVII edycja Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odbywa się  pod hasłem „Kapitał społeczny w rozwoju gospodarczym”.

Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia.
Etap szkolny miał charakter pisemny i składał się z trzech elementów:
• pytania o charakterze ogólnym nawiązującego do hasła przewodniego Olimpiady,
• zadania z podstaw ekonomii,
• 30 pytań testowych.
Prace zostały wysłane do Komisji Okręgowej OWP w Kielcach.

Czekamy na wyniki i życzymy uczniom zakwalifikowania się do następnego etapu.

Skip to content