Wysoki poziom zdawalności egzaminów zawodowych w ZSZ nr 1 w Starachowicach w sesji zimowej 2017 r.

Po raz kolejny na egzaminach zawodowych nasi uczniowie osiągnęli wysokie wyniki w porównaniu z uczniami innych szkół województwa świętokrzyskiego.

Gratulujemy uczniom klas trzecich i czwartych Technikum nr 1 oraz słuchaczom V semestru Policealnej Szkoły Medycznej, którzy w styczniu i lutym 2017 r. zdawali egzaminy zawodowe. Gratulujemy również nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do tych egzaminów. Bez ich motywacji i ogromnego zaangażowania w pracę z młodzieżą nie byłoby tak wysokie.

Aby zdać egzamin zawodowy należy uzyskać min. 50% z części pisemnej w formie testu oraz min. 75% z części praktycznej. Profesjonalne pracownie zawodowe, w jakie wyposażone jest Technikum nr 1 i duży nacisk, jaki kładziemy na praktyczne przygotowanie naszych uczniów do egzaminów kwalifikacyjnych, przełożyły się na znakomity wynik tegorocznych egzaminów zawodowych.

100% zdawalność egzaminu zawodowego uzyskali uczniowie kształcący się w zawodzie:

• technik handlowiec
  • technik organizacji reklamy
  • technik hotelarstwa

W zawodach:

• technik ekonomista
  • technik żywienia i usług gastronomicznych

nasi uczniowie osiągnęli zdawalność wyższą niż w województwie świętokrzyskim i w kraju.

W marcu tego roku uczniowie klas czwartych odebrali dyplomy potwierdzające uzyskanie tytułu technika, po zdaniu dwóch egzaminów kwalifikacyjnych w zawodzie:

• technik ekonomista
  • technik handlowiec
  • technik organizacji reklamy
  • technik żywienia i usług gastronomicznych
  • technik hotelarstwa
  • technik usług fryzjerskich

Wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach
sesja styczeń – luty 2017 r.

Oznaczenie i nazwa kwalifikacji Nazwa zawodu Zdawalność świętokrzyskie Zdawalność ZSZ nr 1
A.22.
Prowadzenie działalności handlowej
Technik handlowiec 87, 80 % 100,00%