Wycieczka do Orientarium ZOO i Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi

wycieczkę do Łodzi

20 maja 2022 r. uczniowie naszej szkoły z klas: III D, III H, II B, II D i I C pod opieką p. Renaty Rychlik, p.  Anity Jabłońskiej i p. Anny Toty, wybrali się na wycieczkę do Łodzi, aby zobaczyć dopiero co otwarte (29 kwietnia) Orientarium ZOO w Łodzi oraz dodatkowo Centrum Nauki i Techniki EC1.

Orientarium zajmuje połowę terenu łódzkiego zoo. Największą atrakcją Orientarium jest podwodny tunel. Można z niego obserwować rafę koralową, rekiny  i płaszczki. Ma około 26 m długości i 2,4 m wysokości. Wielką atrakcją jest także wybieg i basen dla słoni.  O godz. 11.00 uczestnicy wycieczki mieli okazję obejrzeć karmienie i kąpiel słoni w częściowo przeszklonym, wewnętrznym basenie. Łódzkie Orientarium tonie w egzotycznej, tropikalnej zieleni. W basenie  z wodospadem podziwiali najdłuższego krokodyla gawialowego Europy.

Oprócz basenów i ogrodów w Orientarium są wybiegi dla panter mglistych, niedźwiedzi malajskich, gibonów,  orangutanów, lwów, tygrysów, żyraf, woliery dla dzioborożców i szpaków balijskich oraz wiele innych egzotycznych zwierząt.

Następnym celem wycieczki było Centrum Nauki i Techniki EC1, które znajduje się na terenie historycznej Elektrowni Łódzkiej.  Na miejscu uczniowie obejrzeli kilkuczęściową ekspozycję poruszającą różne obszary nauki. Wszystko zostało przygotowane w taki sposób, aby każdy z wizytujących, niezależnie od tego ile ma lat czy też jak biegły jest w znajomości najbardziej skomplikowanych zjawisk bawił się świetnie. Głównym elementem Ulicy Żywiołów jest jej wystawa stała, zorganizowana wokół tematu pięciu żywiołów: Wody, Ziemi, Życia, Ognia i Powietrza. Wystawa Rozwój wiedzy i cywilizacji pozwala prześledzić relację pomiędzy tym, jak rozwijała się ludzkość wraz z poznawaniem coraz to kolejnych zjawisk rządzących naszym światem.  Wystawa Mikroświat — Makroświat” w EC1 to świetna okazja na zbadanie otaczającego nas świata — od poziomu pojedynczych atomów aż do struktur wielkości planet.

Wycieczka była okazją do relaksu wśród zwierząt i pięknej przyrody, powtórki na wesoło w przedmiotów ścisłych w EC1 oraz integracji międzyklasowej naszych uczniów.

Skip to content