Wizyta studyjna nauczycieli przedmiotów zawodowych na Łotwie

W dniach 24 – 27 kwietnia 2018 r. nauczycielki przedmiotów zawodowych gastronomicznych pani Anna Pastuszka i pani Monika Maciejczak wzięły udział w wizycie studyjnej na Łotwę w ramach realizowanego projektu „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”. Szkolenie dotyczyło łotewskiego systemu kształcenia dualnego.

W trakcie wizyty nauczycieli wzięły udział w spotkaniach w:

  • Ośrodku Kształcenia Zawodowego w Rydze,
  • Ministerstwie Edukacji i Nauki w Rydze,
  • Orges Technicums – Centrum Kompetencji Edukacji Zawodowej.

Podczas tych spotkań dyskutowano na temat szkolnictwa zawodowego na Łotwie, sposobu wdrażania kształcenia dualnego w zawodach. W rozmowach uczestniczyli przedstawiciele ministerstwa edukacji, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz przedsiębiorcy współpracujący ze szkołami, u których realizowane jest kształcenie dualne.

Na zakończenie pobytu na Łotwie  nauczyciele odwiedzili polską szkołę –  Zespół Polskich Szkół Ogólnokształcących im. Ity Kozakiewicz w Rydze, uczestniczyli także w ogólnokrajowym konkursie szkół technicznych „ SkillsLatvia 2018”.

 

Skip to content