Wizyta nauczycieli ZSZ nr 1 w Turcji w ramach projektu ERASMUS +

Siedmiu nauczycieli z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach uczestniczyło w spotkaniu w Turcji w mieście Canakkale, w ramach projektu ERASMUS + STRATEGIC PARTNERSHIP FOR SCHOOL EDUCATION INNOVATIWE TEACHING METHODS – A WAY TO REDUCE PUPILS’ ABSENCE (Innowacyjne metody nauczania – sposobem na zredukowanie absencji uczniów).

Pobyt trwał 8 dni. Polscy nauczyciele wymienili się doświadczeniami z partnerami z Turcji, Francji, Rumunii i Włoch. Reprezentanci każdego z państw przedstawili różne metody edukacyjne, których wykorzystanie może uatrakcyjnić lekcje a co za tym idzie, zredukować absencję uczniów w szkole:

  • drużyna turecka – „Wykorzystanie filmów w  edukacji” (Educational videos),
  • drużyna polska –  „Wykorzystanie dramy na lekcjach” (Dramatized learning),
  • drużyna rumuńska – „ Odwrócona klasa” (Flipped Classroom)
  • drużyna włoska – „ Nauka interaktywna i mapy koncepcyjne” (Interactive learning and                              conceptual maps)
  • drużyna francuska – „Wykorzystanie wyników nauczania” ( Outcomeassessment activities)

Nowym i bardzo ciekawym doświadczeniem okazały się warsztaty artystyczne wykonywania obrazków „Hebrew Art”. Instruktorem była uczennica tamtejszej szkoły. Każdy z nas przywiózł ze sobą własnoręcznie wykonane dzieło.

Pobyt w Turcji okazał się ciekawą lekcją historii. Zwiedziliśmy: Troję, Assos, wyspę Bozcaada, Ayvalik oraz największe i najludniejsze miasto w Turcji – Stambuł, z jego najsłynniejszymi zabytkami: Hagia Sofia, Błękitny Meczet, Topkapi.

W naszej pamięci na długo pozostaną wspaniałe wspomnienia: mili i przyjaźni mieszkańcy, urokliwe uliczki, piękne widoki, krystaliczne morze, piaszczyste plaże, smaczne potrawy
i muzyka, która do dzisiaj brzmi w naszych uszach.

Wróciliśmy bogatsi o nowych przyjaciół i doświadczenia. Czekamy na wizytę uczestników projektu w Polsce już we wrześniu – KARSILAMA!

Skip to content