Wizyta edukacyjna młodzieży w Poznaniu w ramach projektu „ Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”

W dniach 8-9.02.2018 r. dziewięcioosobowa grupa młodzieży z klasy III c kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wspólnie z opiekunem p. Moniką Maciejczak wzięła udział w wizycie edukacyjnej w Poznaniu, połączonej z udziałem w Targach Tour Salon 2018.

Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu „ Nowoczesna Szkoła Zawodowa- Nowoczesny Region”.
W pierwszym dniu wizyty młodzież uczestniczyła w spotkaniu z pracownikami Katedry Turystyki i Rekreacji Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, gdzie zapoznała się z ofertą uczelni i codzienną pracą na wydziałach. Kolejnym punktem wizyty było zwiedzanie miasta : Ratusza Poznańskiego, Palmiarni Poznańskiej, Bazyliki Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny. Największą atrakcją dnia była wizyta w Muzeum Rogalowym, podczas którego młodzież uczestniczyła w zajęciach związanych z wytwarzaniem poznańskich, świętomarcińskich rogali. Uczniowie zostali dodatkowo zapoznani z elementami gwary i historii Poznania. Na zakończenie wizyty w Muzeum wszyscy dokonali degustacji własnoręcznie przygotowanych i wypieczonych rogali.

W drugim dniu pobytu młodzież wzięła udział w Targach Turystycznych Tour Salon 2018. Uczniowie zapoznali się z bogatą ofertą turystyczną i osobliwościami malowniczych zakątków Polski oraz innych krajów biorących udział w targach. Młodzież miała możliwość poszerzyć swoją wiedzę turystyczną i spróbować potraw charakteryzujących dany region.

Skip to content