Wakacyjne staże grupy uczniów klasy III c i nauczycieli w ramach realizowanego projektu „ Nowoczesna Szkoła Zawodowa- Nowoczesny Region”

W miesiącu lipcu i sierpniu 2017 r. 8- osobowa grupa uczniów klasy III c kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych  brała udział w płatnych stażach zorganizowanych już po raz drugi w hotelu Europa w Starachowicach w ramach realizowanego projektu „ Nowoczesna Szkoła Zawodowa- Nowoczesny Region”.

Uczniowie w ramach stażu mieli możliwość poznać sposób funkcjonowania hotelu, zapoznać się z nowoczesnym sprzętem i urządzeniami na jakich pracują pracownicy kuchni, restauracji, sal dla gości.
Uczestniczyli w przygotowaniu sal na różne imprezy tematyczne organizowane w tym czasie w hotelu. Nabywali umiejętności nakrywania stołów, przygotowywania bufetu, obsługi gości.

Czas spędzony w hotelu dostarczył młodzieży wielu nowych doświadczeń, pozwolił sprawdzić się w bezpośrednim kontakcie z klientem.

Oprócz młodzieży w miesiącu lipcu w stażu uczestniczyli także nauczyciele biorący udział w projekcie: mgr Anna Pastuszka i mgr Monika Maciejczak.
Nauczycielki pod opieką przedstawicieli hotelu zostały zapoznane z funkcjonowaniem części hotelowej, gastronomicznej i restauracyjnej. Uczestniczyły w realizacji czynności związanych z przygotowaniem imprez (dekoracja stołów), zostały zapoznane z działaniem i obsługą nowoczesnego sprzętu wykorzystywanego w restauracji i w salach.
Czas spędzony w trakcie praktyk dostarczył wielu nowych, ciekawych informacji i rozwiązań.

Skip to content