W trosce o prawidłową wagę ciała

4 marca 2020 r według kalendarza świąt nietypowych to Światowy Dzień Otyłości.
W naszej szkole w tym dniu uczniowie klas II c i III b kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych przeprowadzili akcję informacyjną na temat otyłości.

W ramach tej akcji uczniowie wykonali plakaty informacyjne na temat otyłości, jej konsekwencji i sposobów zwalczania. Prace młodzieży zostały wyeksponowane na holu- łącznik.

W trakcie zajęć w klasie I g, II c, III b pani A Pastuszka przedstawiła krótką prezentację na temat:  Nadwaga czy otyłość? Podczas przerw w sali nr 1 osoby chętne mogły dokonać oceny swojej masy ciała w oparciu o wskaźnik BMI. W pomiarach, obliczeniach i interpretacji wyników pomagali uczniowie pod kierunkiem nauczyciela pani Anny Pastuszki. Pomiar BMI cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, skorzystali z niego również niektórzy nauczyciele.

Skip to content