„W drodze do niepodległości”

W dniach 22-26 października w naszej szkole gości wystawa, której  inicjatorem były spółki Bank Pocztowy S.A. oraz PERN S.A., które działając we współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym i Archiwum Akt Nowych podjęły wspólną inicjatywę realizacji projektu edukacyjnego „Dla Niepodległej”.

Patronat nad wystawą objęła Minister Edukacji Narodowej. Projekt jest częścią obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, koordynowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017–2021. Wystawę w naszej szkole otworzyła pani Danuta Krępa, Starosta Powiatu Starachowickiego. Towarzyszył jej pan Andrzej Sendecki, członek zarządu Powiatu Starachowickiego.

Wystawę stanowią plansze opisujące losy Polaków od 1914 do 1923 roku. Zawierają one najważniejsze wydarzenia związane z odbudową państwowości polskiej po czasach niewoli. Formuła wystawy, zakładająca obecność materiałów w szkołach sprzyja popularyzacji tematu. Plansze zawierają opisy najważniejszych wydarzeń, istotnych postaci, są bogato uzupełnione zdjęciami.

Zapraszamy
młodzież starachowickich szkół wraz z opiekunami do zapoznania się z wystawą.

Skip to content