W czołówce Ogólnopolskiej Olimpiady z Biologii

22 marca 2022 r. uczennice naszej szkoły: Wiktoria Stefańska z klasy IV b, Natalia Nowak – Gryz z klasy III b oraz Martyna Drabik z klasy III f brały udział w IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Biologii pt. ,,Przez różowe okulary”.

Olimpiada była skierowana do uczniów szkół średnich a jej celem było między innymi rozwijanie wyobraźni i wyzwalanie aktywności twórczej uczniów, inspirowanie ich do poszukiwania, porządkowania i przedstawiania informacji, stworzenie młodzieży możliwości sprawdzenia swoich umiejętności.

Zakres tematyczny związany był z występowaniem barw w świecie przyrody i obejmował m. in. budowę oka, proces widzenia, wady narządu wzroku, choroby genetyczne związane z nieprawidłowym widzeniem barw, sposobem działania hormonów. Szczególnie interesujące były pytania dotyczące różowej pantery, aksolotla meksykańskiego, eugleny zielonej, kobry indyjskiej oraz flaminga różowego.

Nasze uczennice przygotowały się do olimpiady pod kierunkiem pani Beaty Pomorskiej.
Na 201 uczniów z całej Polski dziewczęta osiągnęły następujące rezultaty:

  • Wiktoria Stefańska 3 miejsce w Polsce
  • Natalia Nowak – Gryz5 miejsce
  • Martyna Drabik 11 miejsce.

Uczestniczkom konkursowych zmagań gratulujemy wyników!

Skip to content