Udział uczniów klas czwartych w międzynarodowej, wirtualnej konferencji dla młodzieży “Mission Sustainability: For the Better Future!”

międzynarodowa konferencja8 października 2021 r. w godzinach od 10:00 do 12:30 odbyła się międzynarodowa, wirtualna konferencja dla młodzieży o nazwie “Mission Sustainability: For the Better Future!”. Organizatorem konferencji była firma Coca-Cola HBC Polska. W konferencji wzięli udział uczniowie klasy IVa i IVc. ZSZ nr 1.

Spotkanie jest częścią inicjatywy Youth Empowered Program, której nadrzędnym celem jest inspirowanie  do rozwoju młodych ludzi oraz wspieranie ich w podejmowaniu decyzji o wyborach edukacyjnych i zawodowych. Konferencja była zwieńczeniem całego roku działań i skierowana do uczniów ostatnich klas szkół średnich oraz studentów, a jej motywem przewodnim – zr ównoważony rozwój.

Coca-Cola HBC, jako lider krajowych i światowych rankingów odpowiedzialnego społecznie biznesu, pragnie dzielić się wiedzą i motywować młodzież do pełnego zaangażowania na rzecz dobra obecnych i przyszłych pokoleń. “Mission Sustainability: For the Better Future!” to wirtualne spotkanie, na które zaproszono ciekawych gości ze świata biznesu oraz promotorów idei zrównoważonego rozwoju.

W pierwszej części konferencji wystąpił Jaak Mikkel – Dyrektor Generalny Coca-Cola HBC na Polskę i Kraje Bałtyckie.

Następnymi prelegentami byli:

  • Paulina Górska – Eko-ekspertka, jedna z najbardziej wpływowych influencerek w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i ekologii w Polsce
  • Przemysław Pyziel – założyciel startupu Planet Heroes, pierwszej na świecie ekologicznej platformy crowdfundingowej
  • Anna Żuk – HR Manager w CHEP Polska
  • Karol Kowalczyk – BU Talent Acquisition & Identification Expert PL&BAL w Coca-Cola HBC Polska
  • i inni, inspirujący goście.

Prelegenci  poruszali tematy szczególnie ważne dla młodego pokolenia, m.in.:

  • jak odnaleźć się na rynku pracy i świadomie zaplanować swoją przyszłość
  • jak wykorzystać moc mediów społecznościowych do wywierania pozytywnego wpływu na otaczający nas świat
  • jak zachować balans, między nauką, pracą, a zdrowiem fizycznym i psychicznym

Uczniowie uczestniczący w konferencji mogli wyrazić zainteresowanie wzięcia udziału w Programie Mentoringowym Coca-Cola HBC Polska.

Skip to content