Podróże kształcą i relaksują

W dniach 21 – 22 października 2021 r uczniowie z klas I b, II a, II b, II c i III f przebywali na wycieczce krajoznawczo – turystycznej.

Wyjazd obfitował w liczne atrakcje, a jego organizatorem  był p. Tomasz Wójtowicz.  Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowali ponadto nauczyciele: p. Małgorzata Major, p. Katarzyna Skrzyńska-Pytel i p. Tomasz Serek.

W czwartek 21 października młodzież odwiedziła zamek Ogrodzieniec. Ruiny średniowiecznej warowni leżącej na szlaku Orlich Gniazd przyciągają rzesze turystów, którzy przyjeżdżają na Jurę  Krakowsko – Częstochowską. Malowniczo położone zamczysko działa na wyobraźnię, a poza tym jest częścią polskiego dziedzictwa kulturowego.

Następnie uczestnicy wyjazdu udali się do Tarnowskich Gór, gdzie zwiedzili Zabytkową Kopalnię Srebra i Sztolnię Czarnego Pstrąga, które to obiekty zostały wpisane na listę Światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to jedyna  w Polsce trasa turystyczna umożliwiająca zwiedzanie podziemi dawnej kopalni kruszców srebronośnych.

Kolejnym punktem na trasie wycieczkowiczów był Kraków. Wieczorny spacer po Starym Mieście był zwieńczeniem pierwszego dnia wycieczki.

W piątek uczniowie wraz z opiekunami pojechali do Zatoru, gdzie znajduje się Park Rozrywki Energylandia. Tutaj na młodzież czekały kolejki górskie, karuzele, urządzenia ekstremalne i park wodny. Atrakcje te zapewniają z pewnością niesamowite przeżycia i dużą dawkę adrenaliny.

Wyjazd był niewątpliwie udany a uczniowie będą jeszcze długo wspominać wspólnie spędzony czas.

Skip to content