Uczniowie ZSZ nr 1 w Macedonii Północnej w ramach projektu „Save the future, Change the rules!”

W dniach 12-17.09.2022r młodzież ZSZ nr 1 w Starachowicach realizowała kolejny etap projektu Erasmus +  „Save the future , Change the rules!”. Tym razem uczniowie szkoły pod opieką koordynatorki projektu Joanny Kiełek oraz Małgorzaty Major uczestniczyli w spotkaniu w miejscowości Struga w Macedonii Północnej. Projekt realizowany jest we współpracy z Macedonią Płn., Francją, Rumunią, Chorwacją oraz Turcją.

Młodzież uczestniczyła w warsztatach dotyczących przyrządzania potraw tak aby nie marnować żywności, uczyli się jak zasadzić ziołowy eko-garden, poznawali tajniki leczniczego zastosowania ziół oraz macedońskie sposoby na kiszenie żywności i wykonanie przetworów na zimę. Wszystko to w otoczeniu macedońskich gór i Parków Narodowych nad jeziorem Ochrydzkim. Młodzież zwiedziła okoliczne zabytki w Strudze i Ochrydzie oraz tereny Parków Narodowych zdobywając wiedzę na temat ochrony ekosystemu.

Na koniec spotkania młodzież uczestniczyła w uroczystym odbiorze Certyfikatów potwierdzających ich uczestnictwo w projekcie oraz zdobytą wiedzę. Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromnym zaangażowaniem oraz potwierdzili swoje umiejętności językowe, współpracy w grupie a także odebrali naukę o tolerancji i poznawaniu innych kultur.

Skip to content