Tydzień Kultury Języka

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włącza się w obchody XXXII Tygodnia Kultury Języka. To wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Motywem przewodnim tegorocznego projektu są słowa z autobiografii Marka Hłaski „Piękni dwudziestoletni”:
Życie, które mi dano, jest tylko opowieścią; ale jak ja ją opowiem, to już moja sprawa. Jedynie o to mi chodzi.”

W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach przedsięwzięcie to jest zaplanowane w terminie od 11 do 18 marca 2024r.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy program TKJ.

Ponadto:

  • Lekcje uwzględniające szeroko rozumianą tematykę kultury języka oraz życie i działalność osób objętych patronatem: Marek Hłasko, arcybiskup Antoni Baraniak, Romuald Traugutt, Wincenty Witos, rodzina Ulmów, Kazimierz Wierzyński, Melchior Wańkowicz i Zygmunt Miłkowski (Sejm); Witold Gombrowicz, Czesław Miłosz, Wincenty Witos oraz Władysław Zamoyski (Senat).
  • Wykonanie gazetek, plakatów o tematyce językowej i umieszczenie ich w salach i na korytarzu szkoły.

Wszystkich uczniów zapraszamy do udziału w grach i zabawach językowych, konkursach plastycznych i ortograficznych oraz wykładzie

Skip to content