Spotkanie z pisarką Joanną Dulewicz,  
autorką trzech kryminałów: Zakłamani, ZastraszeniSukcesja.

3 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pisarzy. W związku z tym 1 marca 2024 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 miało miejsce spotkanie autorskie – zorganizowane w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025. 

Gościem spotkania była pani Joanna Dulewicz, pisarka, nauczycielka języka angielskiego w naszej szkole.

Pani Joanna Dulewicz rozpoczęła spotkanie od krótkiej prezentacji swojej drogi do pisania. Zaznaczyła, że pasja do kryminałów kiełkowała od dzieciństwa, inspirując się klasykami gatunku. Omówiła swój proces pisania, podkreślając znaczenie solidnego planu fabularnego. Wskazała na znaczenie badania tematu, szczególnie w kontekście detali kryminalnych procedur policyjnych i śledczych. Również wspomniała o potrzebie zgłębiania psychologii postaci, co nadaje jej książkom głębię i autentyczność. Autorka zdradziła, że często czerpie inspirację z autentycznych wydarzeń kryminalnych, ale zawsze wplata je
w fabułę fikcyjną, aby nadać historiom własny charakter i oryginalność. Podkreśliła, że obserwacja codzienności i ludzkich zachowań również stanowi dla niej bogate źródło pomysłów.

Czytelnicy aktywnie uczestniczyli w dyskusji, zadając pytania o ulubione postacie autorki, jej największe wyzwania podczas pisania oraz plany na przyszłość. Pani Dulewicz odpowiedziała szczegółowo na pytania, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami
i doświadczeniami z pisania.

W wydarzeniu zorganizowanym przez nauczyciela bibliotekarza panią Dorotę Dziurę wzięła udział klasa 4b, grupa z klasy 1c, nauczycielka języka polskiego pani Karolina Michalczyk oraz dyrekcja szkoły.

Spotkanie zakończyło się owacyjnymi brawami oraz podziękowaniami dla Joanny Dulewicz za czas i wspaniałą dyskusję. Na zakończenie czytelnicy mieli okazję zdobyć autografy i sfotografować się z pisarką.

Serdecznie dziękujemy pani Joannie Dulewicz za interesującą rozmowę oraz życzymy owocnej pracy twórczej, wiernych czytelników i sukcesów na rynku wydawniczym.

Skip to content