Technikum nr 1 na III Targach Edukacji i Pracy dla Gimnazjalistów

20 marca 2018r. prezentowaliśmy nasze kierunki kształcenia na III Targach Edukacji i Pracy dla Gimnazjalistów z powiatu starachowickiego, które odbyły się w ZSZ nr 3. Celem targów było przybliżenie gimnazjalistom oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych w Starachowicach, rozmowy z doradcami zawodowymi oraz pokazanie funkcjonowania wybranych przedsiębiorstw, w tym roku MAN-a, Starpolu i Perfopolu.
Giełdę zorganizowali: Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach, Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Starachowicach, Młodzieżowe Centrum Kariery w Starachowicach i Międzyszkolne Centrum Doradztwa Zawodowego przy CKP w Starachowicach przy współpracy z dyrekcją Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. W ich uroczystym otwarciu uczestniczyła starosta Danuta Krępa wspólnie z Członkiem Zarządu Powiatu Małgorzatą Pruś.
Podczas imprezy uczniowie szukający najlepszych dla siebie propozycji dalszej edukacji i rozwoju mieli okazję zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną Technikum nr 1. Wszyscy zainteresowani otrzymali pełną informację dotyczącą kierunków kształcenia w naszej szkole, propozycji innowacji pedagogicznych i atrakcyjnych praktyk zagranicznych. Informacje przekazywano im zarówno w indywidualnych rozmowach z naszymi uczniami i nauczycielami, jak i za pomocą ulotek oraz przygotowanych prezentacji prac wykonanych przez uczniów kierunku technik ekonomista, technik handlowiec, technik organizacji reklamy i technik hotelarstwa.
Uczniowie kształcący się w zawodzie technika geodety prezentowali specjalistyczny sprzęt pomiarowy. Uczniowie kształcący się w zawodzie technika żywienia i usług gastronomicznych częstowały wykonanymi własnoręcznie pysznymi ciasteczkami. Natomiast uczennice kształcące się w zawodzie technika usług fryzjerskich wykonywały chętnym zwiedzającym zabiegi fryzjerskie i kosmetyczne. Nasze stoisko promocyjne wzbogaciła wystawa projektów wizualizacji ogrodów, przygotowana przez uczniów kształcących się w zawodzie technik architektury krajobrazu.

Na targach prezentowana była również Bursa Szkolna, która oferuje zakwaterowanie dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Mamy nadzieję, że dzięki takiej formie promocji wielu gimnazjalistów weźmie pod uwagę kształcenie w naszej szkole.

Skip to content