Technik rachunkowości – przyszły księgowy

Od roku szkolnego 2019/2020 kształcenie w zawodzie technik rachunkowości odbywać się będzie na poziomie technikum (do tej pory w szkołach policealnych).

Warto więc kształcić się w Technikum nr 1 na tym kierunku, ponieważ rośnie zapotrzebowanie na księgowych, techników rachunkowości. Rosną też ich zarobki. (czytaj: http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,23736711,rosnie-zapotrzebowanie-na-ksiegowych-rosna-tez-ich-zarobki.html).

To już nie żmudna, pełna cyferek i mało doceniana praca administracyjna. Dziś księgowy to także doradca, dyrektor finansowy i analityk w jednym, jedna z najbardziej pożądanych na rynku pracy osób.
Księgowy to osoba najwyższego zaufania, prawa ręka zarządu, która wie o firmie absolutnie wszystko, ma dostęp do najbardziej poufnych informacji dotyczących firmy, jej kontraktów, obrotów, zasad jej rozliczeń. Na tych ludzi czekają naprawdę duże pieniądze, a co najważniejsze ciekawa i inspirująca praca.
O jak dużych pieniądzach mowa? Startując w branży jako młodszy księgowy, średnio możemy liczyć na zarobki 4,5 tys. zł, na stanowisku głównego księgowego stawka sięga nawet… 25 tys. zł!

Podjęcie nauki w Technikum nr 1 na kierunku technik rachunkowości z pewnością będzie dobrym wyborem.
Polski rynek potrzebuje wykwalifikowanej kadry ekspertów z zakresu rachunkowości.
Absolwenci kierunku technik rachunkowości, mogą być zatrudnieni w działach finansowych oraz działach księgowych we wszystkich zakładach i jednostkach budżetowych, podmiotach gospodarczych, instytucjach ubezpieczeniowych, bankach, urzędach administracji centralnej, samorządowej czy w urzędach skarbowych, w biurach rachunkowych czy prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie usług księgowych.

W Technikum nr 1 na kierunku technik rachunkowości nauczysz się między innymi obsługi programów komputerowych finansowo–księgowych, kadrowo-płacowych takich jak Insert GT czy Symfonia oraz jak przeprowadzać analizę ekonomiczną, w jaki sposób dokonać oceny procesów gospodarczych czy jak poprawnie sporządzić podstawowe sprawozdania finansowe – bilans, rachunek zysków i strat.

Planując znaleźć stabilną pracę, która daje możliwości rozwoju warto zastanowić się nad nauką rachunkowości w naszej szkole, która jest także bardzo dobrą podstawą do podjęcia studiów na kierunkach finansów i rachunkowości.

 

 

Skip to content