Tanecznym krokiem w dorosłość

Tegoroczny bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” odbył się 22 lutego 2020 r. w Karczmie u Jana.

Oficjalną część uroczystości prowadziły uczennice  Sylwia Kucy z klasy IV b i Agnieszka Migus z IV a.  Przede wszystkim powitały one zaproszonych gości: panią poseł Agatę Wojtyszek, pana starostę starachowickiego Piotra Babickiego, pana prezydenta Starachowic Marka Materka, dyrekcję szkoły, przedstawicieli grona pedagogicznego, tegorocznych abiturientów i ich rodziców. Były oczywiście oficjalne wystąpienia przybyłych gości, zaś w  imieniu rodziców maturzystów głos zabrała pani Dorota Migus.

Zaproszonym gościom, dyrekcji szkoły i wychowawcom klas maturalnych młodzież wręczyła kwiaty. Szczególne podziękowania otrzymały wychowawczynie klas maturalnych: Agnieszka Sadowska – IV a (technik ekonomista i technik geodeta), Ewa Góźdź – IV b (technik hotelarstwa), Małgorzata Płusa – IV c (technik żywienia i usług gastronomicznych) i Agata Musiałowska – IV d (technik usług fryzjerskich i architektury krajobrazu).

Następnie głos zabrała  dyrektor szkoły pani Monika Wójcik, która podsumowała cztery lata nauki tegorocznych abiturientów. Były też życzenia dla maturzystów, które oczywiście dotyczyły majowych egzaminów, ale także dobrej zabawy podczas balu studniówkowego.

Swoje wystąpienie pani dyrektor zakończyła słowami: „Studniówkę uważam za otwartą. Poloneza czas zacząć”.

Najpierw był dostojny polonez uczniów i uczennic, razem z oficjalnymi gośćmi, paniami dyrektorkami, wychowawczyniami klas maturalnych i pozostałymi nauczycielami obecnymi na studniówce. Drugiego poloneza zatańczyli tegoroczni abiturienci sami. Po polonezie był piękny walc z figurami, tańczony przez wybranych uczniów klas maturalnych. Obydwa tańce przygotowała pani Agata Musiałowska.

Tanecznym akcentem zakończono część oficjalną balu studniówkowego. Ale to jeszcze nie był koniec, to dopiero początek wspólnej zabawy, która trwała do białego rana.

Więcej zdjęć na:

spottedstarachowice.pl 

echodnia.eu

facebook.com/babickipiotr/

Skip to content