Szkolne Koło PTTK

Szkolne Koło PTTK15 czerwca 2021 r. odbyła się pierwsza, plenerowa wycieczka Szkolnego Koła Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego. W wydarzeniu brali udział uczniowie klas II d oraz II f z opiekunem p. Grzegorzem Gadomskim.

Uczniowie pieszo odbyli relaksujący spacer do miejsca docelowego znajdującego się w Starachowicach Wschodnich. Mieli okazję dowiedzieć się więcej o historii starachowickiej kolei wąskotorowej, a także podziwiać widoki przejeżdżając się drezynami,m. in. drezyną ręczną – napędzaną siłą ludzkich rąk oraz drezyną rowerową – napędzaną siłą nóg.

Po tym aktywnym odpoczynku zorganizowano ognisko. Standardowo były pieczone kiełbaski, którymi można było się cieszyć w miłym towarzystwie. Uczniom zostały wręczone legitymacje członkowskie PTTK.

Skip to content