Kurs kelnerski dla nauczycieli

kurs kelnerski dla nauczycieliW ramach realizowanego wspólnie z Akademią Przedsiębiorczości, Powiatem Starachowickim oraz Specjalną Strefą Ekonomiczną Starachowice S.A.  projektu Kształcimy specjalistów – rozwój edukacji zawodowej dla Starachowic II edycja  w dniach 11-13.06.2021 r. nauczycielki przedmiotów zawodowych gastronomicznych pani Monika Maciejczak, pani Zofia Adamczyk , pani Małgorzata Płusa i pani Anna Pastuszka   uczestniczyły w kursie kelnerskim organizowanym przez CHOMAT Tomasz Choma Tarnowskie Góry. Trenerem prowadzącym był pan Kamil Majcher.

Kurs odbywał się w szkolnej pracowni obsługi gości (konsumentów). Program szkolenia obejmował część teoretyczną i praktyczną.  Kurs zawierał między innymi takie elementy jak: obsługa konsumenta, serwis dań, serwis wina, serwis champagne, sprzedaż sugestywna i inne istotne zagadnienia. Nauczyciele mogli pogłębić swoją wiedzę i ćwiczyć umiejętności praktyczne. Było to szkolenie niezwykle ciekawe, zarówno pod względem teoretycznym jak i praktycznym.

Na zakończenie szkolenia odbył się egzamin  oraz wręczenie zaświadczeń i certyfikatów będących potwierdzeniem zdobytej wiedzy i umiejętności. Zdobyte wiadomości i umiejętności zostaną wykorzystane podczas zajęć z młodzieżą w ramach zajęć z pracowni obsługi klientów w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz pracowni obsługi konsumenta w zawodzie technik hotelarstwa.

Skip to content