Świętokrzyski Konkurs Wiedzy z Rachunkowości

10 lutego 2015 r. w naszej szkole odbył się I etap IV Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości dla szkół ponadgimnazjalnych organizowany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Kielcach oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.
W konkursie brały udział uczennice z klasy IV a – Edyta Krajewska i Aneta Stępień oraz z kasy IV b – Anna Turek, Monika Jóźwik, Katarzyna Mundzik, Eliza Pisarska, Angelika Wiedro i Paulina Wróbel. Uczennice w ciągu dwóch godzin rozwiązywały zadania konkursowe składające się z pytań testowych oraz zadań sytuacyjnych z rachunkowości.
Konkurs ma na celu rozwijanie zainteresowań wiedzą z zakresu rachunkowości wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, wyłonienie i docenienie uczniów utalentowanych w zakresie rachunkowości, zachęcenie do kształcenia na studiach w tym kierunku oraz promocję zawodów w dziedzinie rachunkowości.
Pięć uczennic z klasy IV b zakwalifikowało się do finału konkursu: Katarzyna Mundzik, Eliza Pisarska, Anna Turek, Paulina Wróbel i Angelika Wiedro.
Do konkursu przygotowała uczennice nauczycielka rachunkowości p. Renata Rychlik.
Finał IV Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości odbędzie się 26 marca 2015 r. w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Skip to content