Świętokrzyski Konkurs Wiedzy z Rachunkowości – etap szkolny

Nasi ekonomiści już szósty raz wzięli udział w Świętokrzyskim Konkursie Wiedzy z Rachunkowości dla szkół ponadgimnazjalnych organizowanym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Kielcach oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Konkurs odbywa się w dwóch etapach: pierwszy etap szkolny oraz drugi etap finałowy w Kielcach.

Konkurs ma na celu rozwijanie zainteresowań wiedzą z zakresu rachunkowości wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, wyłonienie i docenienie uczniów utalentowanych w zakresie rachunkowości, zachęcenie do kształcenia na studiach w tym kierunku oraz promocję zawodów w dziedzinie rachunkowości.

I etap Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości odbył się w naszej szkole 11 października 2017r. W konkursie brało udział 8 uczniów z klasy IV a, kształcących się w zawodzie technik ekonomista – Agata Celuch, Ewa Gołębska, Natalia Kasperkiewicz, Kinga Kotwica, Adrian Czajkowski, Karolina Miernik, Marlena Stachuczy, Dominika Tokarska. Do konkursu z rachunkowości przygotowała uczniów nauczycielka rachunkowości Renata Rychlik.

Otwarcie koperty zawierającej formularze zadań konkursowych nastąpiło w obecności wszystkich uczestników konkursu. Uczniowie w ciągu dwóch godzin rozwiązywali zadania konkursowe składające się z pytań testowych oraz zadań sytuacyjnych z rachunkowości. Następnie wszystkie zakodowane prace zostały wysłane do Kielc do sprawdzenia przez organizatorów konkursu.

Czekamy na wyniki I etapu konkursu.

Skip to content