Światowy Dzień Monitoringu Wód

Dnia 29 września 2015 r. nad starachowickim zalewem Lubianka odbyły się obchody Światowego Dnia Monitoringu Wód.

Już od wielu lat impreza ta organizowana jest przez Grupę Animex Foods Sp. z o.o. sp. k. Oddział w Starachowicach, Referat Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego oraz Miejskie Centrum Rekreacji i Wypoczynku w Starachowicach.

Nad Lubiankę przybyło 7 drużyn ze starachowickich szkół. Zadaniem każdej z nich było zbadanie czystości wody (oznaczenie temperatury, zmętnienia, odczynu, nasycenia tlenem) oraz rozwiązanie testu z ekologii i ochrony środowiska.

W tym roku ZSZ nr 1 reprezentowały uczennice klasy IId: Nina Miler, Paulina Kowalczyk, Monika Orzeł oraz Angelika Saramak wraz z panią Beatą Pomorską.

Ostatecznie uczennice naszej szkoły zajęły III miejsce w konkursie ekologicznym.

Uczestnicy obchodów mogli skorzystać z przejażdżki łodziami udostępnionymi przez MCRiW.
Impreza zakończyła się degustacją wyrobów Grupy Animex.

autor: B.P.

Skip to content