Sukces uczennic ZSZ nr 1 w Świętokrzyskich Mistrzostwach Ekonomicznych

20 maja 2021 r. w etapie wojewódzkim II Świętokrzyskich Mistrzostw Ekonomicznych organizowanych przez Staropolską Szkołę Wyższą w Kielcach, Magdalena Stankiewicz z klasy II H zajęła II miejsce, a Justyna Maciejczak z klasy II D – III miejsce. Obie uczennice kształcą się w zawodzie technika rachunkowości.

Etap szkolny konkursu  odbył się 10 maja 2021 r. W eliminacjach szkolnych pod opieką p. Renaty Rychlik wzięły udział: Karolina Bidzińska, Justyna Maciejczak, Oliwia Błędzińska, Patrycja Nowak, Martyna Mirgos, Matylda Galas, Blanka Kozieł i Patrycja Zawadzka z klasy II D oraz Magdalena Stankiewicz, Daria Kozera i Zuzanna Kurys z klasy II H.

Partnerem merytorycznym Świętokrzyskich Mistrzostw Ekonomicznych jest Akademicka Fundacja Staropolska z Narodowym Bankiem Polskim w ramach edukacji ekonomicznej. Konkurs został objęty honorowym patronatem Świętokrzyskiego Kuratora w Kielcach.
Zakres tematyczny konkursu obejmował zagadnienia z podstaw przedsiębiorczości, rynku finansowego, gospodarki rynkowej i rynku pracy.
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się: Magdalena Stankiewicz i Justyna Maciejczak, które uzyskały największą liczbę punktów w rozwiązywanym teście.

Etap wojewódzki konkursu odbył w siedzibie Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach.
W czasie rozwiązywania testów przez uczniów, nauczyciele brali udział w seminarium na temat „Kreatywnie o przedsiębiorczości, czyli jak uczyć praktycznych umiejętności biznesowych”.
Po konkursie, w czasie sprawdzania prac, uczniowie i nauczyciele brali udział w ciekawych warsztatach nt.: „Bezpieczeństwo transakcji finansowych na co dzień”.
Po sprawdzeniu prac ogłoszono wyniki konkursu, wręczono atrakcyjne nagrody i dyplomy.

GRATULUJEMY MAGDALENIE I JUSTYNIE ZAJĘCIA II I III MIEJSCA !!!

Skip to content