Stypendia dla uczniów ZSZ nr 1 – „Świętokrzyski program stypendialny dla uczniów szkół zawodowych”

Projekt pod nazwą „Świętokrzyski program stypendialny dla uczniów szkół zawodowych” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest umożliwienie rozwoju edukacyjnego uzdolnionych uczniów znajdujących się w niekorzystnej sytuacji materialnej, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce.
Termin realizacji projektu stypendialnego dla szkół zawodowych to okres od 1 września 2017 r. do 31 sierpnia 2018 r.
Uczniowie otrzymają jednorazowe stypendium w wysokości 3800 zł z przeznaczeniem głównie na zakup pomocy edukacyjnych (literatura fachowa, laptop, komputer, oprogramowanie itp.), zakup usług edukacyjnych (kursy, szkolenia) lub pokrycie wydatków związanych z dojazdem do miejsca nauki albo np. z dostępem do Internetu.

Stypendia przyznano 320 najzdolniejszym uczniom w województwie. W gronie tym znalazło się 8 uczennic Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach:

  • Białach Aleksandra – klasa III c, technik żywienia i usług gastronomicznych
  • Błaszczykowska Weronika – klasa II a, technik ekonomista
  • Grądziel Natalia – klasa III d, technik geodeta
  • Koprowska Justyna – klasa III c, , technik żywienia i usług gastronomicznych
  • Krawczyk Weronika – klasa III b, technik hotelarstwa
  • Lipczyńska Paulina – klasa IV b, technik organizacji rekramy
  • Łuczkiewicz Katarzyna – klasa II b, technik hotelarstwa
  • Skrucha Diana – klasa III b, technik hotelarstwa

Opiekunami stypendystek są panie: Maria Bartos, Małgorzata Grześkowiak, Anna Klamka, Monika Maciejczak, Agnieszka Urbańczyk.

19 marca 2018 r. w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach nastąpiło uroczyste wręczenie stypendiów, które młodzież otrzymała wraz z gratulacjami z rąk pani Agaty Binkowskiej członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz Jacka Kowalczyka dyrektora Departamentu Promocji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Podczas konferencji towarzyszącej tej uroczystości odbyły się również pokazy popularnonaukowe. Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach przygotowało prezentację „Poczuj chemię”, przybliżającą uczniom działanie i właściwości mniej znanych substancji, ale także odmienne zastosowanie tych dobrze znanych. Przedstawiciele Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim przeprowadzili pokaz wykorzystywania w nauczaniu popularnych klocków z linii LEGO Education. Z kolei Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim przygotowało pokaz popularno-naukowy pn. „Mroźna planeta, świet(l)ny eksperyment i inne ciekawostki przyrodnicze”.

Naszym uczennicom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Skip to content