„Stop przemocy na rzecz pomocy” – jesienna akcja profilaktyczna

Na przełomie października i listopada odbywały się w naszej szkole Dni Przeciwdziałania Przemocy. Były one związane ze światowym trendem w profilaktyce, bowiem 2 października to Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy, a 19 listopada jest Międzynarodowym Dniem Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci.

W ramach akcji odbyły się lekcje wychowawcze, prowadzone przez pedagoga, do tej pory w klasach: II b (grupa technik żywienia i usług gastronomicznych), III a (grupa technik hotelarstwa), IV e ( grupa technik hotelarstwa), IV f (grupa technik architektury krajobrazu). Powstała tablica informacyjna dotycząca zagadnień: opisu zjawiska przemocy i sposobów szukania wsparcia w sytuacjach przemocowych, a zwłaszcza charakterystyki Niebieskiej Karty.

Wśród uczniów klas pierwszych ogłoszono konkurs na plakat pod hasłem „Stop przemocy na rzecz pomocy”. Jury w składzie: Anna Tota-pedagog szkolny, Jolanta Lisowska- psycholog szkolny i Marzena Sieniek – nauczyciel plastyki wytypowało zwycięzców: Karolina Kaluga z klasy I a – pierwsze miejsce, Dominika Borkowska, Magdalena Gronostaj, Gabrysia Kostrzewa, Maria Zarosa, Wiktoria Gołębska, Donata Rzońca, Kornelia Karwacka, Natalia Bałtowska, Julia Fabiańska, Marcel Krasiński z klasy I a – II miejsce, III miejsce zajęła  Julia Kiepas z klasy I d.  Pozostali uczestnicy: Natalia Mamcarz, Dominika Gębska, Anna Pawelec, Majka Kania, Weronika Stąpór, Julia Kowalska, Zuzanna Spadło, Gaia Terranova, Oliwia Dolega, Zofia Kubiak, Amelia Sławek, Amelia Sobczyk z klasy I a i Oliwia Łojek, Weronika Wielgus, Dominika Dąbek z klasy I c otrzymali wyróżnienia. Wszyscy wygrani zostali nagrodzeni szóstkami z plastyki i pochwałami z zachowania.

Skip to content