Spotkanie z poezją w MBP w Starachowicach.

7 grudnia z okazji Mikołajek uczniowie klasy 3b pod opieką wychowawcy klasy pani Agaty Musiałowskiej i bibliotekarza pani Doroty Dziury wyszli do kina HELIOS na animowany dramat pt. „Chłopi”, film zrealizowany na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski, znakomicie oddający nastrój powieści Stanisława Reymonta. Następnie w ramach działań promujących czytelnictwo, realizowanych w roku szkolnym 2023/2024  z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną.Pani Monika Telka, bibliotekarz, poetka i autorka opowiadań zaprezentowała młodzieży bibliotekę oraz jej zbiory, zapraszając jednocześnie do wyrobienia karty bibliotecznej i korzystania z bogatego księgozbioru. Następnie w miłej i przyjaznej atmosferze przeprowadziła z czytelnikami warsztaty z poezji pt. „Poezja – to lubię”. Oprócz stworzenia map poezji, wykazania się znajomością twórczości poetyckiej poszczególnych epok literackich, uczniowie mieli również okazję do napisania własnego wiersza w grupach. Trzeba przyznać, że młodzież wykazała się dużą kreatywnością. Na koniec wizyty wszyscy obejrzeli wystawę fotograficzną pt. „Magia powiatu starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje”.

Serdeczne dziękujemy pracownikom MBP za bardzo ciekawe i serdeczne spotkanie.

Skip to content