Spotkanie z dziesiątą muzą

12 grudnia 2019 r. młodzież z klasy II a i III c po raz kolejny udała się do Starachowickiego Centrum Kultury, aby uczestniczyć w realizacji projektu KinoSzkoła. Biorąc udział w tym przedsięwzięciu uczniowie kształtują kompetencje medialne i społeczne poprzez kontakt ze starannie wyselekcjonowanymi dziełami polskiej i światowej sztuki filmowej. Projekt służy także kształtowaniu postaw empatycznych, pozytywnych relacji międzyludzkich i pomaga w zrozumieniu problemów współczesnego świata.

Uczniowie zostali powitani przez pana Michała Pajka, który zaprosił ich do obejrzenia filmu „Plan dziewięć z kosmosu”. Jest to amerykański horror science – fiction z 1959 r w reżyserii Eda Wooda. Plan dziewięć z kosmosu jest uważany za jeden z najgorszych filmów na świecie. Udział w projekcji tego filmu miał na celu wyrobienie u młodych ludzi krytycznego spojrzenia na hollywoodzkie produkcje a także zapoznanie z historią kina.
Następnie młodzież wysłuchała prelekcji nt. „Czym jest mowa nienawiści? Jak rodzą się stereotypy i uprzedzenia?”
Po tym wyjątkowo ciekawym wprowadzeniu w tematykę kolejnego filmu, uczniowie obejrzeli produkcję z 2018 r. pt. „Green book”. Film, który otrzymał 5 Oskarów i 3 Złote Globy, przykuł uwagę młodzieży, nad którą opiekę sprawowali nauczyciele: p. A. Bykowska, p. E. Bernat, p. E. Zuba i p. T. Szczygieł.

Skip to content