Śladem świętokrzyskich atrakcji

2 października 2020 r. uczniowie klasy II h uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo – turystycznej, której celem w pierwszej kolejności stało się zwiedzanie jaskini „Raj”. Jest to jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich, która należy do unikatowych w Polsce obiektów krasowych.

Kolejnym punktem na turystycznej trasie wycieczkowiczów była wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci.  Uczniowie oglądali tu ekspozycje, których tematyką jest organizm ludzki oraz jego otoczenie.

Na koniec młodzież zwiedziła średniowieczny Zamek Królewski w Chęcinach, który pamięta czasy Władysława Łokietka.  Ten górujący nad okolicą majestatyczny obiekt historyczny stanowi nie lada atrakcję dla każdego globtrotera.

Podczas wycieczki,  młodzieży towarzyszyła wychowawczyni p. Anita Jabłońska oraz Agnieszka Sadowska.

Skip to content