Podsumowanie konkursów organizowanych z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

3 grudnia 2021 r. laureatki konkursów, zorganizowanych w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych otrzymały z rąk dyrektora szkoły pani Moniki Wójcik i pani Doroty Dziury dyplomy oraz nagrody książkowe, ufundowane przez Radę Rodziców. Ponadto uczestniczki otrzymały pozytywną uwagę (pochwałę) w dzienniku.

Pierwszy konkurs pt. „By się czytać chciało, zakładkę stwórz wspaniałą” polegał na wykonaniu zakładki do książki w dwóch kategoriach:

• zawód w mojej szkole;
  • motyw książki, biblioteki.

W konkursie pt. „Biblioteka moich marzeń” należało napisać wypowiedź pisemną dotyczącą wymarzonej biblioteki lub przedstawić bibliotekę marzeń w formie ilustracji.

W konkursie plastycznym pt. „By się czytać chciało, zakładkę stwórz wspaniałą”,

miejsce zajęła Giulia D’Astoldo z klasy 1 b,

II miejsce – Małgorzata Żurowska z klasy 1b,

III miejsce – Patrycja Bryk z klasy 1 b.

W konkursie pt. „Biblioteka moich marzeń” wyróżnienie zdobyła Natalia Nowak – Gryz z klasy 3 b. Uczennica wzięła udział w obydwóch konkursach.

Prace konkursowe oceniała komisja w składzie: wicedyrektor szkoły pani Monika Maciejczak, nauczyciel plastyki pani Marzena Sieniek i nauczyciel bibliotekarz pani Dorota Dziura. Ocenie konkursowej podlegał pomysł oraz staranność wykonania. Prace konkursowe zostały wykonane zgodnie z wymogami regulaminu konkursu.

Tytuł Najlepszego Czytelnika Miesiąca Października otrzymała Weronika Lesiak z klasy 4 b, wyróżniając się dużą aktywnością i kulturą czytelniczą.

Uczestniczkom gratulujemy, serdecznie dziękujemy za udział w konkursach i życzymy powodzenia w rozwijaniu swoich marzeń i pasji.