PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

„Książka to najlepszy przyjaciel człowieka,
a biblioteka to świątynia jego myśli” – Cyceron

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 również w tym roku włączył się w obchody październikowego święta bibliotek szkolnych, ustanowionego w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego, zrzeszające bibliotekarzy szkolnych, nauczycieli, wydawców oraz inne osoby związane z bibliotekarstwem szkolnym. Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w 2022  roku obchodzony był pod hasłem: „czytanie dla pokoju”. Celem akcji jest pokazanie biblioteki jako miejsca przyjaznego uczniom, bezstresowego, pozwalającego przyjemnie spędzić czas, a także integrującego, umożliwiającego rozwijanie zainteresowań, uzdolnień, pasji, czy wzięcie udziału w grupowych lub indywidualnych przedsięwzięciach.

W związku ze świętem nauczyciel bibliotekarz pani Dorota Dziura zorganizowała dla czytelników kilka form zachęcających do czytania, poszukiwania informacji, czy też rozrywki. A były to:

Konkurs plastyczny pt. „Moja rodzina i książki”

Konkurs pisemny pt. „Tysiąc powodów, by czytać”                                   

Akcja „Przyłapani na czytaniu”                                                                

Akcja „Zaproponuj koledze, koleżance ciekawą książkę”                            

Akcja „Podaruj książkę bibliotece”

Pani Dyrektor Monika Wójcik z panią Dorotą Dziurą wręczyły uczestnikom konkursów – Martynie Jedlikowskiej kl. IIc, Ksawierowi Wierzbickiemu kl. IIIa, Nikoli Mazonik kl. IIc – dyplomy i nagrody. Ponadto uczniowie otrzymali pozytywne uwagi w dzienniku oraz bardzo dobrą ocenę z języka polskiego za aktywność.

Wszystkim uczestnikom i darczyńcom książek serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach i akcjach.

Skip to content