Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej

geodeci sprawdzają swoją wiedzę

W dniach 21-23.04.2022 w Sulechowie odbył się kolejny etap XLIV Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. W Olimpiadzie brały udział 24 zespoły ze szkół geodezyjnych w całej Polski. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3e kształcący się w zawodzie technik geodeta : Dominika Zając, Patrycja Krogulec, Bartłomiej Jakubiec pod opieką Pana Krzysztofa Soi.

W pierwszym dniu zmagań uczniowie rozwiązywali  zadania tekstowe oraz test, w drugim dniu musieli zmierzyć się z zadaniami terenowymi.

W czasie wolnym od Olimpiady młodzież zwiedziła Pałac z pięknym parkiem w Zatoniu, Zieloną Górę  gdzie między innymi odwiedzili Palmiarnię, a wieczorem mogli wysłuchać koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Budowlanki w Filharmonii Zielonogórskiej im. T. Bairda.

Mimo, że nie udało nam się zakwalifikować do etapu centralnego Olimpiady było to dla nas miłe doświadczenie i na pewno na długo je zapamiętamy.

Skip to content