Ogólnopolska Olimpiada o Ubezpieczeniach Społecznych

15 marca 2019 r. w Oddziale ZUS w Kielcach odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady o Ubezpieczeniach Społecznych. W etapie wojewódzkim naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów kształcących się w zawodzie technika ekonomisty: Kinga Kelner z klasy III a oraz Adrian Pengielski z klasy II a. Opiekunem uczniów był Krzysztof Stachurski.
Uczestnikami Olimpiady są uczniowie szkół ponadpodstawowych biorących udział w programie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.
Komitety Wojewódzkie wyłaniają zwycięzców II etapu wskazując zespół, który uzyskał najwyższą liczbę punktów w teście. Do III etapu kwalifikują się zespoły, które uzyskały przynajmniej 88 proc.
Wszystkie zespoły zostały uhonorowane wyróżnieniem, jednak żaden z województwa świętokrzyskiego nie zdobył wystarczającej ilości punktów by przejść na szczebel centralny olimpiady.

Skip to content