Niepodległa, Niezłomna, Wolna

W ramach uczczenia 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona temu wydarzeniu.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie młodzież z klas Ia, IIc, IIIa, IIIc i IVa pod kierunkiem p. E. Bernat i p. A. Bykowskiej zaprezentowała program słowno-muzyczny, który obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze patriotyczne. W poruszający sposób, na tle muzyki poważnej – utworów Chopina, Beethovena, Vivaldiego, przedstawiono losy ojczyzny począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918.

Niewątpliwie uwagę wszystkich przyciągnęła piękna i ciekawa dekoracja.
Społeczność uczniowska z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchała poetyckiej lekcji historii.

Na zakończenie wszyscy włączyli się w odśpiewanie znanej piosenki żołnierskiej.

Skip to content