Nauka trudnej sztuki wizażu

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik usług fryzjerskich mają możliwość poszerzyć swoją wiedzę o nowe treści, co związane jest z realizacją w tych klasach innowacji pedagogicznej „Kosmetyka i pielęgnacja urody”.

Przyszli fryzjerzy muszą się liczyć z tym, że klienci w salonach szukają nie tylko fryzjera, ale również doradcy z zakresu wizażu.

Nasi absolwenci na taką sytuację będą przygotowani, dzięki dodatkowej wiedzy i umiejętnościom. Wizaż jako makijaż często łączony jest z dziedziną kosmetologii. U podstaw profesjonalnie przeprowadzonego makijażu leży właściwa pielęgnacja twarzy, umiejętność rozróżniania typów skóry, dobór właściwych preparatów oraz kosmetyków.

Wiadomości nieodzowne w tym zakresie młodzież zdobywa na lekcjach z takich przedmiotów jak: biologia w kosmetyce (w klasie I i II), chemia w kosmetyce (w klasie II i III) oraz kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca (w klasie I i III.).

Oprócz teorii jest czas na sprawdzenie swoich umiejętności w praktyce i to z pewnością budzi duże zainteresowanie naszych uczennic.

Skip to content