Na zagranicznym stażu w Deula Nienburg

W dniach od 6.11.– 17.11.2017 r. dwie nauczycielki naszej szkoły p. M. Maciejczakp. M. Płusa wzięły udział w szkoleniu w Nienburgu w Niemczech w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”.

Temat przewodni szkolenia to „Współpraca grup producentów rolnych warunkiem rozwoju przedsiębiorczości na terenach wiejskich i zwiększenie dochodów z działalności rolniczej w krajach UE”.

W trakcie wyjazdu nauczycielki uczestniczyły w seminariach dotyczących odnawialnych źródeł energii, możliwości kształcenia zawodowego rolników i mechaników w systemie dualnym, produkcji i przetwarzania zbóż, produkcji, przerobu i sprzedaży produktów mięsnych (od produkcji do sprzedaży wołowiny), produkcji ziemniaków do spożycia oraz produkcji i przerobu mleka. Ponadto wzięły udział w seminarium w wytwórni biogazu Rodewald.
W drugim tygodniu pobytu w Nienburgu uczestniczyły w dwudniowym seminarium i szkoleniu na targach Agrotechnika w Hanowerze, gdzie poznały nowoczesny sprzęt do obróbki rolnej, poznały nowoczesne technologie produkcji rolnej i spożywczej. Dodatkowo odbyły spotkanie z przedstawicielami DEULA Nienburg dotyczące analizy możliwości współpracy szkół w celu doskonalenia nauczycieli oraz możliwości organizacji praktyk dla uczniów, finansowanych ze środków UE.
Zwieńczeniem dwutygodniowego pobytu było zwiedzanie obiektów historycznych w Nienburgu, Hanowerze i Bremie.

Skip to content