Młodzież w Urzędzie Pracy

W dniu 27 marca 2018 roku uczniowie klasy IV a  ZSZ nr 1 udali się do Urzędu Pracy w Starachowicach aby uczestniczyć w spotkaniu z doradcą zawodowym.

Pani mgr Małgorzata Czuba przedstawiła  młodzieży informacje na temat planowania kariery zawodowej.

Prelegentka omówiła szereg istotnych zagadnień min. jak zaplanować przyszłość zawodową (podjąć decyzje o wyborze, zmianie zawodu, o szkoleniu czy przekwalifikowaniu) a także, jak  rozpoznać zainteresowania i predyspozycje zawodowe za pomocą testów. Pani Czuba podkreśliła, że należy uświadomić sobie, jakie posiada się atuty i jak można wykorzystać je szukając pracy i przygotowując dokumenty zawodowe.
Uczniowie otrzymali także wiedzę przydatną do założenia firmy.

Opiekunem grupy była p.  R. Olszewska

 

Skip to content