Forum Współpracy i Dni Kariery

 

27 marca 2018 r. w ZSZ nr 1 odbyło się Forum Współpracy i Dni Kariery, w którym uczestniczyli uczniowie  klas: I b, II b, II c, III b, III c, IV b.

Zaproszenie na forum przyjęli: poseł na Sejm RP  p. Krzysztof Lipiec, Starosta  Powiatu Starachowickiego p. Danuta Krępa, członkowie Zarządu Powiatu – p. Wicestarosta Marek Pawłowski, p. Małgorzata Pruś, p. Monika Nowak, prezes SSE „Starachowice” S.A. – p. Marcin Perz oraz prezes Akademii Przedsiębiorczości – p. Michał Zatorski.
Byli także przedstawiciele trzech renomowanych hoteli w naszym regionie, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami z głównymi odbiorcami spotkania – młodzieżą biorącą udział w projekcie.

Wydarzenie to wpisywało się w realizację projektu „Kształcimy specjalistów – rozwój edukacji zawodowej dla Starachowic” realizowanego z Akademią Przedsiębiorczości, Powiatem Starachowickim oraz Specjalną Strefą Ekonomiczną „Starachowice” S.A. Celem projektu jest rozwój i podniesienie atrakcyjności kształcenia zawodowego oraz jego lepsze dopasowanie do potrzeb rynku pracy.

Podczas konferencji odbył się panel dyskusyjny z udziałem ekspertów – przedstawicieli branży hotelarskiej, a także dyrektor ZSZ nr 1 Moniki Wójcik, który poprowadził prezes Akademii Przedsiębiorczości – Michał Zatorski. Uczniowie prezentowali zaś umiejętności zdobyte w trakcie kursów  baristycznego i barmańskiego. Atrakcją okazał się także pokaz carvingu. Zaprezentowane zostało również danie – Kaszotto, przygotowane pod opieką p. Emilii Nowak – Dziura przez Mikołaja Wosika, Jana Rafalskiego i Klaudię Szczygieł na konkurs kulinarny „Wyzwanie Makro Chefa”.

Uczestnicy forum obejrzeli film i zdjęcia ze spotkań w ramach programu „Szef dla młodych talentów” oraz z zagranicznych staży młodzieży.

Skip to content