Młodzież uczciła 79 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

W dniu 27 września 2018 r., na leśnej polanie przy kapliczce Św. Jacka odbyła  się  uroczysta  Msza polowa z okazji 79 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. 

W uroczystości  wzięli udział uczniowie  klas mundurowych – IV a i  IV c,  którzy   utworzyli poczet sztandarowy i zaciągnęli wartę honorową przy tablicy pamiątkowej. W ten sposób młodzież uczciła wydarzenie, jakim było utworzenie we wrześniu 1939 r. konspiracyjnej organizacji wojskowo- cywilnej pod nazwą Służba Zwycięstwu Polski.  Za datę jej powstania przyjmuje się  27 września – stąd też tego dnia obchodzony jest Dzień Polskiego Państwa Podziemnego, które było systemem władz państwowych, działających w imieniu Rzeczypospolitej, w czasie okupowania terytorium Polski przez III Rzeszę i ZSRR.

 

 

Skip to content