Młodzież na Targach EXPO w Krakowie

W dniu 22 listopada 2019 r. młodzież z klas II c, III b i IV c kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyła w 27 Międzynarodowych Targach Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA® i 18 Targach Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD® w Krakowie.

Najważniejsze w Polsce wydarzenie sektora gastronomicznego i hotelarskiego tradycyjnie już połączone było z wyjątkowym w naszej części Europy spotkaniem branży winiarskiej – Targami ENOEXPO®.
Bogaty program, blisko 400 wystawców i liczne nowości są powodami, dla których przedstawiciele branży gastronomicznej tłumnie odwiedzają Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków w dniach 20-22 listopada.

Młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach i atrakcjach przygotowanych przez wystawców i organizatorów. Uczniowie mogli się przekonać, że aby prowadzić skuteczny biznes w branży HoReCa zawsze trzeba być o krok przed konkurencją, śledzić najnowsze trendy. Trzeba też mieć świetną ekipę – dream team, który regularnie podnosi swoje umiejętności. I choć na co dzień w tej branży każdy zespół walczy o gusta klientów i próbuje pokonać konkurencję to na Targach w Krakowie panowała wspaniała atmosfera.
Podczas trzeciego dnia Targów na scenie HORECA Talks można było wysłuchać wykładów na następujące tematy:
• Czy EKO jest lepsze? Czy GMO to zło?
• Czy dzisiejsza żywność jest mniej odżywcza?
• W jakim wnętrzu klient czuje się dobrze i co przyciąga wzrok?
• Jakie małe, ale korzystne zmiany warto wprowadzić we wnętrzu, by uzyskać doskonałe pierwsze wrażenie?
A także…
• Jakie trendy i wyzwania czekają nas w gastronomii w nadchodzącym 2020 roku?
• Jak budować lojalność gości i zmniejszyć koszty pozyskania nowych?
Odbyło się również wręczenie nagrody za najlepsze winiarskie blogi – Bloger Roku magazynu “Czas Wina” oraz spotkanie z autorem książki „Wszystkie kroniki wina”.

Młodzież mogła podziwiać kompleksową ofertę:
• wyposażenia hoteli, pensjonatów, obiektów wypoczynkowych,
• wyposażenia i sprzętu dla restauracji, barów, pizzerii, kawiarni, cukierni i innych punktów gastronomicznych,
• produktów spożywczych i napojów, w tym kawy i herbaty.

To na tych targach co roku spotyka się branża, aby podsumować rok a także zaprezentować nowości i trendy na kolejny sezon. Targi HORECA® są prestiżowym wydarzeniem o wieloletniej tradycji, które dzięki wszechstronnej promocji przyciąga konkretnych zwiedzających. Kraków jest jednym z tych polskich miast, które mają najważniejszy wpływ na rozwój branży HoReCa.

Opiekę nad młodzieżą sprawowały: p. Małgorzata Ślaska – Myszka, p. Katarzyna Adamus i p. Małgorzata Płusa.

Skip to content