Lekcje z ZUS

ZSZ nr 1 przystąpił do projektu dla szkół ponadgimnazjalnych „Lekcje z ZUS”. Jest to projekt autorski ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.

Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków zdaje sobie sprawę z tego, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja o wykluczeniu się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.
W dniu 03.11.2015 r. odbyło się spotkanie młodzieży klasy IIa z rzecznikiem prasowym ZUS O/Kielce p. Piotrem Szkalejem, który przybliżył idee programu oraz przedstawił istotę konkursu Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych realizowanego pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Szkolnym koordynatorem projektu jest p. Hanna Jasek.

Skip to content