Kurs barmański

Kurs barmańskiW ramach realizowanego wspólnie z Akademią Przedsiębiorczości, Powiatem Starachowickim oraz Specjalną Strefą Ekonomiczną „ Starachowice” S.A.  projektu „Kształcimy specjalistów- rozwój edukacji zawodowej dla Starachowic II edycja”  w dniach 25-27 lutego 2021 r. odbył się kurs barmański.

W kursie uczestniczyła 10 osobowa grupa uczniów z klasy III c, IV b kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Szkolenie odbywało się w siedzibie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. Kurs  prowadził  pan Ryszard Matysiak z Trójmiejskiej Szkoły Barmanów w Gdyni.

Uczestnicy pod okiem instruktora zdobyli profesjonalną wiedzę z zakresu sporządzania napojów mieszanych, przygotowywania koktajli, dobierania składników . Poznali niezbędny sprzęt stosowany w sztuce barmańskiej.

Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej. Wszyscy uczniowie samodzielnie przygotowywali  napoje, dobierali odpowiednie narzędzia i zastawę do ekspedycji.

Na zakończenie kursu odbył się egzamin, po którym wszyscy otrzymali certyfikaty.

Zdobyte wiadomości i umiejętności  na pewno zostaną wykorzystane przez uczniów w ich przyszłej pracy zawodowej.

Skip to content