Kreatywni ekologicznie – podsumowanie

kreatywni ekologicznieDzień Ziemi to święto ustalone na całym świecie na 22 kwietnia. Obchody są dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania o problemach klimatycznych na Ziemi.

Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych, oraz placówek oświatowych.

W związku z pandemią wiele akcji odbywa się za pośrednictwem Internetu. Podobnie było w naszej szkole. Został przeprowadzony Eko – konkurs, udział wzięło 12 uczniów z klas I-II. Zaangażowanie i pomysłowość młodzieży świadczyła o wadze zagadnienia jakim jest środowisko i jego ochrona. Mamy jedną planetę i obowiązek ochrony jej powinien być udziałem wszystkich. Troska o zasoby i bezpieczeństwo Ziemi winna stać się codziennym nawykiem, którego konsekwencje można oglądać przez segregowanie śmieci, recykling, powtórne wykorzystanie materiałów, oszczędzanie wody, prądu itp.

Problemy klimatyczne Ziemi mają wpływ na nas, na nasze zdrowie i funkcjonowanie. Musimy wspólnie zadbać o nasz DOM, by kolejne pokolenia miały także szanse zachwycać się widokiem zielonych lasów i pól, czystością wód i świeżego powietrza. Promując dziś przez Eko – konkurs właściwe postawy mam nadzieję uświadomić Wam fakt, że każdy z nas jako mieszkaniec ziemi może i powinien przyczyniać się do ochrony środowiska.

Za udział w Eko-konkursie dziękuję młodzieży, która wzięła w nim udział.

Byli to uczniowie:

 • Natalia Faliszewska z klasy I a
 • Amelia Marczewska z klasy I a
 • Lena Kelner z klasy I a
 • Maja Sławek z klasy I b
 • Karolina Kwiatek z klasy I a
 • Natalia Nowak-Gryz z klasy II b
 • Zuzanna Dymińska z klasy I a
 • Klaudia Kulik z klasy I b
 • Maja Roman z klasy I b
 • Piotr Adamczyk z klasy I b
 • Paweł Niedziela z klasy I b
 • Natalia Linek z klasy I c.

Podziękowania kieruję do pani Doroty Dziury, Marzeny Sieniek, Anny Toty za ocenę prac, pani Anny Sadaj- Łaszewicz i Beaty Pomorskiej za nagrody w formie pozytywnych ocen z przedmiotu.

Inicjator akcji – psycholog szkolny Jolanta Lisowska.

Skip to content