Kocham Cię życie

W kwietniu tradycyjnie uczestniczyliśmy w obchodach Światowego Dnia Zdrowia. W tym roku hasłem Konferencji Edukacyjnej było: „Kocham Cię Życie”.

Organizatorem był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Starachowicach. Uroczystego otwarcia dokonała Pani Wiceprezydent Miasta Starachowice Ewa Skiba. Zaproszonymi wykładowcami byli: p. Małgorzata Stelmach – prezes Fundacji MSD dla Zdrowia Kobiet w Warszawie, dr n. med. Leszek Smorąg specjalista ginekologii onkologicznej ze ŚCO w Kielcach oraz mgr Jadwiga Zapała specjalista ds. Promocji Zdrowia.

Celem konferencji było dotarcie do kobiet z informacjami nt. profilaktyki raka szyjki macicy, zdrowego stylu życia oraz istotnej roli wykonywania badań cytologicznych.
Podczas konferencji działał nieodpłatnie punkt diagnostyczny zorganizowany dzięki uprzejmości i współpracy z Powiatowym Zakładem Opieki Zdrowotnej, gdzie można było sprawdzić poziom cukru we krwi, ciśnienie tętnicze, cholesterol.
Prelekcję uświetnił występ Agnieszki Werens i Miłosza Weimanna ze Studia Piosenki działającego przy Starachowickim Centrum Kultury.

Skip to content